WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6626
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez okioki
    awarie skody właśnie we włoszech
    uuu przykra sprawa, masz Asistance?
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • okioki
      Rider
      • 2011
      • 360

      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez okioki
      awarie skody właśnie we włoszech
      uuu przykra sprawa, masz Asistance?
      mam ale chyba nie obejmuje całych kilometrów

      Komentarz

      • natash
        RS
        • 2011
        • 2599

        Szukam kempingu od 13.08 - 15.08 na 10 dni, domek/namiot na 6 osób. Włochy/Chorwacja, co polecicie, jadę z dziećmi 2 i 3 lata, także nie musi być dużo zjeżdżalni, ważne żeby był brodzik, w między czasie chciałbym zrobić 2 - 3 wypady w okolice coś zobaczyć, polecicie jakieś fajne miejsce? Najabardziej mnie interesuje, żeby w okolicy campingu można kupić świeże owoce morza.

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez natash
          Szukam kempingu od 13.08 - 15.08 na 10 dni, domek/namiot na 6 osób. Włochy/Chorwacja
          powoli, bardzo powoli zaczynają się "promocje" ... cena obecnie nie jest rewelacyjna (zarówno jeżeli chodzi o Włochy jak i CRO). Co do campingu we Włoszech to w rejonie Triest-Wenecja polecam camping Sant Angelo w Cavallino - http://www.santangelo.it/SantangeloVillage/en/ - https://www.facebook.com/Sant-Angelo...6840471/photos

          Szukaj w Last Minute na Vacansoleil lub SelectCamp ... jak Chorwacja z dziećmi to camping Lanterna ew. camping Bi-Village lub oczywiście prywatne kwatery w CRO.

          Ja za 10 dni 20-30 sierpień płacę niecałę 2 tys za camping Vigna sul Mar ale rezerwowałem dużo dużo wcześniej...
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • natash
            RS
            • 2011
            • 2599

            Jak "na żywo" wygląda koszt jedzenia? Cro vs Włochy?

            Komentarz

            • dudek_t
              L&K
              • 2008
              • 1421

              Z moich doświadczeń wychodzi 2:1 - 1,5:1 Tak czy inaczej wszystko poza plażami na korzyść ITA, warto zapłacić więcej

              Komentarz

              • natash
                RS
                • 2011
                • 2599

                2:1 Italy vs PL lub 1,5:1 Cro vs PL

                [ Dodano: Pon 18 Lip, 16 11:15 ]
                To co we Włoszech polecicie? Ile na 4+2 rodzinę trzeba by policzyć całościowo 10 dni na miejscu?

                Komentarz

                • AdamB
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 8028
                  • Octavia IV (NX3)
                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                  natash, okolice Rimini:

                  - piwo w knajpie 4-5 euro
                  - cola ~2,5 euro
                  - pizza 6-11 euro
                  - plaża-miejsce do leżakowania (kpl. dwa leżaki + parasol) - 15 euro/dzień . Pilnują aby z ręcznikami się nie rozkładać. Ogólnodostępnych plaż bardzo mało.

                  Plaża z ciemnego piasku, parzy w nogi i trzeba w klapkach chodzić. Woda nie tak czysta jak w Cro, ale równie ciepła, uważać trzeba na parzące meduzy.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez AdamB
                    Plaża z ciemnego piasku, parzy w nogi i trzeba w klapkach chodzić.
                    :roll: aaa tego to nie rozumiem ... co z tego, że paseczek nie jest tak jasny jak w innych miejscach (na Toskanii też miałem gruby ciemny piaseczek i nie narzekałem) ... piasek parzy w nogi - nieee no z całym szacunkiem ale "Polakowi nigdy nie dogodzisz" :wink:

                    Zamieszczone przez natash
                    Ile na 4+2 rodzinę trzeba by policzyć całościowo 10 dni na miejscu?
                    hmmm mogę napisać, żebyś wziął 10 tys euro ... - za śniadanie 300 euro za obiad 500 za kolację 200 x 10 = 10 tys euro :szeroki_usmiech ... no ale można też zdecydowanie skromniej, to nie znaczy że masz sobie wszystkiego odmawiać... Trudno tak napisać weź tyle a tyle euro - policz sobie ile chcesz mniej więcej wydać. Pizza 5-8 euro bez problemu do dostania, wino 1,20-2,20 za 1L bez problemu u winiarza (oczywiście dla koneserów butelka i powyżej 30 euro to też mało), piwo w sklepie +- 1 euro, cola w cenie jak w PL, inne napoje i soki podobnie jak w PL (jak kogoś nie stać by zapłacił 1-2 zł więcej za sok to soryyy - lepiej w domu zostać i nad Bałtyk jechać tam będzie "tanio" .
                    Jak ktoś nastawia się na tylko na jedzenia w restauracjach to soryy ale nie wiem jak obliczyć wydatki bo skąd mam wiedzieć czy pijecie wino do śniadania i obiadu czy też tylko do kolacji ... :wink:
                    Restauracje we Włoszech nie należą do najtańszych - do tego do każdego zamówienia należy doliczyć coperto - http://wlochy.praktycznyprzewodnik.e...w-restauracji/
                    Przy campingu na którym ostatnio byłem była restauracja pizzeria - we wtorki robili zawsze "promocje" na pizzę - 5-6 rodzajów każda w cenie 5 euro + coperto 1/2 euro za konsumpcję na miejscu ew. braliśmy kilka kartonów take-away wtedy te 2 euracze przeznaczaliśmy na wino... Duńczyk który mieszkał obok nas po 3 kolacji łapał się za głowę jak widział, że znów idziemy po wino ... tak średnio 8-10 L wina nam szło na kolację ...i wszyscy byli zadowoleni :wink:
                    Woda w cenie 15-20 centów za 1,5L ale jak ktoś chciał to i za euracza mógł posmakować Aqua made in Italy ... w PL mamy to samo przedział cenowy jest ogromy.
                    Za to mogę śmiało napisać że pieczywo jest w Italy drogie (smaczne ale to trzeba trafić na odpowiedni wyrób bo jest tego strasznie dużo). Bułki po 20-30 centów to normalna cena ... nie ma co liczyć na "bułeczki z Lidla" za 35 groszy :bajer Standardowo Polacy w Italy szukają śmietany :lol: życzę powodzenia ... jak już to jogurt typu greckiego. Śmietanę widziałem jedynie przy granicy z Austrią ...
                    itd ... natash jak chcesz to daj namiary na kom. (PW) - zadzwonię i porozmawiamy, bo naprawdę za dyżo tego pisania ...
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • AdamB
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 8028
                      • Octavia IV (NX3)
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      :roll: aaa tego to nie rozumiem ... co z tego, że paseczek nie jest tak jasny jak w innych miejscach (na Toskanii też miałem gruby ciemny piaseczek i nie narzekałem) ... piasek parzy w nogi - nieee no z całym szacunkiem ale "Polakowi nigdy nie dogodzisz" :wink:
                      Tylko bez wycieczek w moimi kierunku typu "Polakowi nigdy nie dogodzisz" bo nie jestem osobą któremu wszystko przeszkadza, wręcz przeciwnie, toleruje więcej niedogodności wakacyjnych niż Ty - uwierz mi :wink: i oczywiście fotka tego jasnego paseczku który nie parzy w stopy, żeby nie było że zmyślam.

                      No i jako ciekawostka: blokada kierownicy dość często widziana w autach ale tylko w Neapolu. W Rzymie, w Wenecji takiej nie spotkałem.
                      Załączone pliki
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez AdamB
                        bez wycieczek w moimi kierunku
                        to żadne personalne "wycieczki" z mojej strony
                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        z całym szacunkiem
                        Zamieszczone przez AdamB
                        oczywiście fotka tego jasnego paseczku który nie parzy w stopy,
                        to że parzy to się już mój syn ostatnio przekonał ...aż się włoszki śmiały jak skakał...no ale trudno by nie parzył przy +38 C zmierzonych po 17 godzinie ....

                        Na Toskanii był taki piasek...a dalej 4 km był "krystalicznie" biały i bardzo drobny ( a myśmy niestety na tamtą plażę nie podjechali :x ) a 8 km w drugą stronę zatoka Baratii ...
                        Załączone pliki
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • AdamB
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 8028
                          • Octavia IV (NX3)
                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                          PAOLO ESCO, czyli już jest przegląd lini brzegowej
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz

                          • looker
                            RS
                            • 2008
                            • 1886
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            mogę polecić postój w McDonalds - Rosenheimer Str. 4,6332 Kufstein,Austria gdzie masz obok stację BP ---> cena paliwa jest "normalna" prawie jak w PL a nie taka jak na autostradowych stacjach.
                            Właśnie tam zaplanowałem postój w celu zatankowania i odpoczynku krótkiego + ew. MC :-)
                            Rozumiem, że na tej stacji mogę kupić winietę na Austrię ? Czy to już za późno/daleko ?
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez looker
                              na tej stacji mogę kupić winietę na Austrię ? Czy to już za późno/daleko ?
                              hmmm ja zawsze kupowałem wcześniej na stacji w DE, cena ta sama. Wjeżdżając do Kufstein powinieneś już mieć winietę austriacką na autostradę ... wystarczy, że zjeżdżając z autostrady do miasteczka trafisz na austriacką policje i blada. Lepiej kupić na którejś z wcześniejszych stacji DE i mieć święty spokój.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • looker
                                RS
                                • 2008
                                • 1886
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                Jeżdżąc do CRO często trafiałem na info, że można kupić winietę na pierwszej napotkanej stacji paliw po przekroczeniu granicy. Kwestia czy jest to właśnie ta pierwsza :-)

                                [ Dodano: Pon 25 Lip, 16 14:11 ]
                                W sumie masz rację. Nie warto ryzykować wpadki na jakiejś akcji typu "policyjna zwężka" ;-)

                                Uwaga! Aktualna wersja poradnika (na rok 2018) znajduje się TUTAJ. Winiety w Austrii. Gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Co, jak, gdzie i za ile - wzorem lat poprzednich przedstawiam poradnik na rok 2016. Winiety w Austrii Podobnie jak w przypadku Republiki Czeskiej większość autostrad, a w szczególności te które są używane jako trasy "przelotowe",
                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez looker
                                  Nie warto ryzykować wpadki na jakiejś akcji typu "policyjna zwężka"
                                  ja już raz taką "zwężkę" na autostradzie i to przez włoską granicą zaliczyłem ... policja "puściła" wszystkich z autostrady przez parking 10/20 km/h i sprawdzali czy jest naklejona winieta.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • looker
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 1886
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                    Dokładnie. A kary wysokie (ok. 240 EUR) więc czar wakacji momentalnie pryska ;-)

                                    BTW - ta opłata za Przełęcz Brenner też obowiązkowa czy są jakieś ludzkie objazdy widokowe ? ;-)
                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                    Komentarz

                                    • okioki
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 360

                                      Dla tych co lubią Chorwacje i Włochy to polecam wybrzeże Cornero kawałek wybrzeża ze żwirkiem pięknymi krajobrazami i czystą wodą nad Adriatykiem okolice Ankony
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez okioki
                                        okolice Ankony
                                        haaa i tutaj się wstrzeliłeś chciałbym kiedyś wybrać się na południe od Ankony ... czy się uda zobaczymy :roll:
                                        Fotki śliczne - jechałeś na jakiś camping czy kwatera ? Z tego co wyczytałem to byleś w rejonie San benedetto del tronto. Ja mam marzenie wybrać się jeszcze dalej na południe do Martinsicuro na Riva Nuova camping village ... ale to dosyć odległe plany.

                                        [ Dodano: Wto 26 Lip, 16 22:48 ]
                                        Zamieszczone przez okioki
                                        Dla tych co lubią Chorwacje i Włochy to polecam wybrzeże Cornero
                                        a ja polecam rejon Triestu - Sistiana Aurisina
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • okioki
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 360

                                          Te fotki zrobiłem w zeszłym roku jak byłem w Riccione , to pojechałem na wycieczke do Loreto a po południu na Riviere Cornero do miasteczka Sirolo , w tym roku byłem niżej w San b.d.t.
                                          Zawsze śpię na kwaterach chociaż chętnie spróbował bym pobytu na kampie
                                          Mam problem Z dodawaniem zdjęć do postów ,klikam i dopiero za którymś wskakuje 3 foty a czwarta nie wskoczy ???

                                          Okolice Triestu tam też byłem i nawet kąpałem się w drodze do Triestru okazało się że to była plaża nudystów
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez okioki
                                            Mam problem Z dodawaniem zdjęć do postów
                                            rozmiar/wielkość ... :roll: wbrem temu co mówią "wielkość" ma znaczenie :wink:
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • okioki
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 360

                                              Zmniejszyłem i wchodzą

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                okioki, widoki kiepskie :shock: jak byś dał jakąś kobitkę to ok, ale swoją fote..? :?

                                                Komentarz

                                                • okioki
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 360

                                                  nie waletowałem jeszcze mówisz i masz
                                                  specjalnie dla ciebie znalazłem dwie syrenki
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz

                                                  • pic2ek
                                                    Rider
                                                    • 2007
                                                    • 624

                                                    hahaha, no już lepiej

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...